विदेशबाट फर्किएका २८ सय बढी नेपाली होटल क्वारेन्टिनमा

समाचार

hotel 123

काठमाडौं । दुई हप्ताको अवधिमा काठमाडौँ उपत्यकाका विभिन्न होटलमा विदेशबाट फर्किएका मध्ये दुई हजार आठ सय भन्दा बढी नेपाली होटल क्वारेन्टिनमा बसेका छन् ।

होटल संघ नेपाल (हान)र होटल व्यवसायी महासंघले दिएको जानकारी अनुसार बुधबारसम्म एक हजार ८८० जना हानमा र ९५९ महासंघ अन्तर्गतको होटलमा गरी जम्मा दुई हजार ८३९ जना बसेका हुन् । केही दिन अघि ३१ वटा होटल क्वारेन्टिनको लागि थप गरेको सूचना जारी गरेको थियो । विदेशबाट आएर होटल क्वारेन्टिनमा बस्न आउनेको लागि सबै पूर्वाधार मिलाएको होटल संघ नेपाल (हान) का महासचिव साजन शाक्यले बताए ।

सरकारले जारी गरेका मापदण्ड पूरा गरी सहज रुपमा बस्ने व्यवस्था गरेको उनले जानकारी दिए। सुरुको लकडाउनमा पनि विदेशबाट आएका एक हजार पाँच सय व्यक्तिलाई होटल क्वारेन्टिनमा राखेको महासचिव शाक्य बताए।

पछि बस्नेको माग आएमा क्वारेन्टिनको लागि होटलको संख्या बढाउन सकिने उनले बताए । विदेशबाट आउने नेपालीको लागि फाइदाको लागि भन्दा पनि सामाजिक उत्तरदायित्व ठानेर सामान्य अवस्थामा भन्दा हाल ६० प्रतिशत कम शुल्कमा होटल उपलब्ध गराएको महासचिव शाक्यको भनाइ छ ।

विदेशबाट आएकालाई क्वारेन्टिन होटलसम्म स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरी आफ्नै गाडीमा राखेर ल्याउने गरेको छ । विदेशबाट आउने नेपाली बस्ने होटेल क्वारेन्टिनमा होटल सञ्चालकले होटल छिर्ने परिसरको छुट्टै गेटदेखि वाइफाइ सुविधा सम्म भएको मापदण्ड पूरा गर्नुपर्नेछ ।

क्वारेन्टिनको लागि कम्तिमा २० कोठा भएको, स्वास्थ्यसम्बन्धी तोकिएको मापदण्ड पालना गर्ने गरी होटल परिसरको छुट्टै गेट वा कम्पाउण्ड भएको हुनुपर्छ ।सकेसम्म घुमफिर गर्नसक्ने खुला ठाउँ र बगैँचालगायतका मापदण्ड हुनुपर्ने व्यवस्था छ ।

सरकारले विदेशबाट स्वदेश फर्कनै पर्ने अवस्थामा रहेका नेपालीहरुलाई बिभिन्न मुलुकबाट व्यवस्थित तरिकाले स्वदेश ल्याउने काम गरेको छ ।

नेपाली सेनाले फर्कनु भएकाहरूलाई उपत्यकास्थित विभिन्न होल्डिङ सेन्टरमा राखेर कोरोना रिपोर्ट नेगेटिभ आएकाको हकमा सिधै घरको क्वारेनटाइनमा पठाउने व्यवस्था गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्
विशेष समाचार